Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα φούτσαλ

31 Jan 2014, 8:29 a.m. kifinescom

Με νίκη επέστρεψε μπροστά στον κόσμο της η ομάδα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, η οποία κέρδισε με 7-5 την ΑΕΛ και σε συνδυασμό με τη νίκη του πρωτοπόρου ΑΠΟΕΛ, διατηρήθηκε η διαφορά των οκτώ βαθμών από την κορυφή.

Αν και οι «πράσινοι» ξεκίνησαν πολύ καλά το παιχνίδι και πήραν προβάδισμα με 2-0 πολύ νωρίς, με γκολ των Μανώλη (4’) και Αντρέου (7’), εντούτοις στη συνέχεια έριξαν στροφές και μέχρι το ημίχρονο ισοφαρίστηκαν σε 2-2 από την ΑΕΛ.

Το ξεκίνημα του δεύτερου μισού της αναμέτρησης ήταν το ίδιο με το α’ ημίχρονο, καθώς η ομάδα μας με δύο γρήγορα γκολ των Αλεξέγιεβς (22’) και Μέλο (25’) πήρε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν ξανά (26’).

Καρλίνιος (32’) και Ιωάννου (34’) έδωσαν προβάδισμα με 6-3, η ΑΕΛ μείωσε εκ νέου (37’), όμως με γκολ του Καρλίνιος στο τελευταίο λεπτό «σφραγίστηκε» η νίκη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, με τον αντίπαλο απλά να πετυχαίνει το τελικό 7-5 στα τελευταία δευτερόλεπτα.